Czy projektowanie portali jest wciąż opłacalne
Dużo ludzi myśli czy nie zająć się tworzeniem witryn internetowych a, także innymi rzeczami powiązanymi z Internetem. Jest to nieco ciekawe zagadnienie, na które nie występuje jednoznaczna odpowiedź. Z biznesem, który oparty jest na budowaniu portali internetowych jest identycznie jak z każdym innym pomysłem na działalność biznesową. Dlatego trzeba zrobić niezły biznesplan, który będzie mówił czy tworzenie stron www będzie dla nas opłacalne. A co najważniejsze czy ta forma działalności będzie wystarczająca do pokrycia kosztów funkcjonowania działalności i wytworzeniu satysfakcjonującego nas zysku.

Samo tworzenie serwisów www to jedna z wielu usług, które możemy zaoferować naszym klientom. Prócz tego warto zastanowić się nad dodatkowymi usługami. Dobrym dodatkiem do naszych zysków może być pozycjonowanie serwisów www w Google, prowadzenie kampanii Adwords czy tworzenie szablonów na popularne serwisy aukcyjne.

Samo zaprojektowanie witryny internetowej jest zazwyczaj czynnością jednorazową i zazwyczaj zleceniodawca nie powierza nam systematycznych jej modyfikacji. Dlatego zysk z tworzenia stron nie jest wystarczający do utrzymania firmy. Potrzebujemy miesięcznych przepływów gotówki od klientów, którzy potrzebują promocji. Tak, więc oferowanie usług, które trzeba wykonywać co miesiąc jest idealnym rozwiązaniem.

To właśnie one dają nam pewność, iż co miesiąc otrzymamy określony przepływ gotówki. Przynajmniej w teorii. Nierzadko się zdarza, iż kontrahenci ociągają się z zapłatą lub rezygnują nagle z usługi.
Czy projektowanie portali jest wciąż opłacalne
Zobacz również: Reklama biura rachunkowego w Google