Idea na własny biznes w Internecie realizowana od złej strony
Sporo ludzi poszukuje szczęścia w we własnym interesie. Każdy z nas ogląda zagraniczne filmy, w których ludzie posiadają wielkie fortuny. Więc nie brakuje w naszej ojczyźnie śmiałków, którzy pragną powtórzyć ich sukces w naszej ojczyźnie.

W naszych głowach jest obecny, nie zawsze słuszny trend, który określa iż w Internecie można zrobić wielką karierę i zarobić miliony złotych. Po części jest to prawdą. Lecz wirtualna rzeczywistość nie wiele różni się od dobrze nam znanej rzeczywistości, w której trzeba prowadzić swoje interesy. Natomiast sporo niedoświadczonych przedsiębiorców o tym zapomina i wpada w pułapkę. Polega ona na braku odpowiedniej liczby pieniędzy do prowadzenia swojej firmy w Internecie. Sporo ludzi uważa, że zbudowanie witryny WWW to największy koszt. Nic bardziej mylnego. Cena witryny WWW to tylko 10% wydatków, jakie należy ponieść w pierwszym roku na marketing stworzonej witryny w wyszukiwarce.

Jeszcze większe koszty poniosą właściciele serwisów internetowych. Tam miesięczny budżet na marketing strony WWW w wyszukiwarce to rząd kilkunastu tysięcy miesięcznie. Na tą kwotę składają się opłaty związane z pozycjonowaniem strony w wyszukiwarce a, także opłaty reklam Adwords i marketingu szeptanego. A, więc jak prosto wyliczyć potrzebujemy około dwieście tysięcy złoty na marketing. Dla większości młodych biznesmenów ta kwota jest zabójcza i ponoszą porażkę.
Idea na własny biznes w Internecie realizowana od złej strony
Zobacz również: Czy projektowanie portali jest wciąż opłacalne