W jaki sposób rozróżnić wartościowy link od szkodliwego
Do niedawna każdy link działał na plus dla witryny internetowej do której kierował. Nikt nie zastanawiał się czy trzeba go utworzyć. Odnośniki różniły się mocą jaką przenosiły docelowej witrynie internetowej. Te gorszej jakości nie powodowały widocznych zmian w rankingu Google, lecz nie powodowały szkód. Można było je masowo pozyskiwać setki linków do naszej witryny internetowej. Problemem mógł być jedynie filtr, za nienaturalny przyrost linków.

Dopiero od niedawne, Google zmieniło swoją politykę i rozróżnia linki. Jedne z nich są w stanie nam zaszkodzić, inne polepszać ranking witryny internetowej w wynikach wyszukiwania. Od tego czasu kwestia dobrych linków spędza sen pozycjonerom, którzy muszą je pozyskiwać. Natomiast często ciężko jest odróżnić wartościowy link od tego toksycznego.

Najprościej pisząc, złe linki to te które pochodzą z seokatalogów stron, darmowych blogów i innych tworów, które na pierwszy rzut oka przypominają fermę linków. W porządku, a co z zapleczami i forami. Własne zaplecza są w stosunkowo bezpiecznym miejscem tworzenia linków. Jeśli o nie dbamy i nie dodajemy zbyt dużej liczby linków wychodzących to jest to dobry sposób na pozyskanie linków. A jeśli chodzi o fora to należy przyjąć zasadę omijania miejsc, gdzie jesteśmy w stanie tworzyć linki z automatu. Te miejsca są narażone na negatywną ocenę wyszukiwarki Google. Inna sprawdzona reguła to zostawianie linków w lokalizacjach, gdzie inni tego nie robią.
W jaki sposób rozróżnić wartościowy link od szkodliwego
Zobacz również: Kupowanie samochodu